Pompy ciepła

Opis produktu

Pompy ciepła serii T-CAP zachowują nominalną wydajność grzewczą, bez spadku mocy przy temperaturach zewnętrznych do - 20 °C. Kompletna linia urządzeń T-CAP pozwala na całkowite zastąpienie starych instalacji z kotłami gazowymi lub olejowymi, jak również włączenie do nowych instalacji z ogrzewaniem podłogowym, grzejnikami niskotemperaturowymi, a nawet klimakonwektorami. Urządzenia tej serii można również łączyć z zestawami solarnymi w celu zwiększenia efektywności systemu i zmniejszenia wpływu na środowisko naturalne. Dodatkowe podłączenie termostatu zapewnia jeszcze precyzyjniejsze sterowanie ogrzewaniem i chłodzeniem.

Aplikacje

Modernizacja domów

Zastąp drogie w eksploatacji kotły gazowe lub olejowe wysokosprawną pompą ciepła 16kW T-CAP lub korzystaj z instalacji biwalentnych (pompa ciepła i istniejący już kocioł gazowy lub olejowy) obsługiwanych przez Aquarea Manager.

Obiekty komercyjne

Szeroki zakres wydajności grzewczych - od 9 kW do 45kW dzięki zastosowaniu sterownika Aquarea Manager.Umożliwia on kaskadowe połączenie aż do trzech pomp ciepła.

Tryb ogrzewania i chłodzenia

Model o wydajności 16kW umożliwia podgrzewanie wody do temp. 55°C i zapewnia wysoką efektywność nawet w temperaturach równych -20°C. Tryb chłodzenia może być włączany na panelu sterowania i pozwala na schłodzenie wody do 5°C.

Źródło wody grzewczej i ciepłej wody użytkowej

Wydajne zasobniki o dużej pojemności łatwo sprostają nawet dużemu zapotrzebowaniu na ciepłą wodę (na przykład przy korzystaniu z jacuzzi lub wanny). Wszystkie nasze zasobniki wyposażone są w dodatkową grzałkę o mocy 3kW, która zapewnia ochronę przed bakteriami z rodzaju Legionella.

Pompa ciepła klasy A. Mniejsze zużycie energii.

Nowa konstrukcja modułu hydraulicznego.

    • Nowa pompa wody o klasie energetycznej A o 7 prędkościach.
    • Naczynie zbiorcze 10L.
    • Grzałka elektryczna o zmiennej mocy (3/6/9 kW).

1. Standardowa pompa ciepła / 2. Pompa ciepła Panasonic T-CAP klasa A

1. Zawór bezpieczeństwa / 2. Wodny wymiennik płytowy / 3. Naczynie zbiorcze 10l / 4. Pompa wody o wysokiej sprawności / 5. Zawór nadciśnieniowy / 6. Automatyczny zawór odpowietrzający / 7. Zespół grzałki z wartością mocy 3/6/9kW ustawianą na zdalnym panelu sterowania

Karta katalogowa